Nowa większość dla klimatu!

Kandydaci i kandydatki w najbliższych wyborach parlamentarnych.


Kryzys klimatyczny już tu jest. Fale upałów i wywołane przez nie zgony, długotrwała susza, wysychające jeziora, trawione przez pożary lasy, niebotyczne ceny żywności… Niestety, większość polskich polityczek i polityków udaje, że ten problem nie istnieje.

Co to oznacza?

  • Coraz dłuższe i bardziej uciążliwe okresy tropikalnego gorąca, niszczące uprawy i komfort życia susze;
  • Ciągły wzrost cen żywności: coraz mniej osób będzie stać na podstawowe produkty;
  • Problemy zdrowotne i zgony,  z powodu skutków upałów;
  • Niewydolny  będzie system ochrony zdrowia;
  • Nieodwracalne zniszczenie przyrody - tracić  będziemy jeziora, lasy, parki - nasze miejsca wakacyjnego odpoczynku;
  • Wyginięcie wielu gatunków zwierząt;
  • Pogłębianie się kryzysu zdrowia psychicznego młodych, coraz bardziej zaniepokojonych swoją przyszłością.
Nie możemy dłużej czekać!

Zadeklarujmy, że nasze głosy w najbliższych wyborach dostanie tylko kandydatka lub kandydat, którzy w nowym Sejmie i Senacie będą głosować dla klimatu.

Stworzone przez

Do: Kandydaci i kandydatki w najbliższych wyborach parlamentarnych.
Od: [Twoje imię]

W Sejmie IX kadencji oraz Senacie X kadencji ochrona klimatu nie była legislacyjnym i politycznym priorytetem. Fale upałów, susza, wysychające jeziora i rosnące ceny żywności, to jedne z wielu jednoznacznych sygnałów, że to musi się zmienić.

Chcę nowej większości dla klimatu. Potrzebuję Waszej pracy na rzecz jak najszybszego odejścia od paliw kopalnych w Polsce. Chcę porozumienia, które nie zostawi nikogo samemu sobie, będzie sprawiedliwe i zapewni też bezpieczeństwo i stabilność energetyczną. Chcę, aby już żaden dyktator napędzany zyskami z surowców energetycznych nie wywołał nowej wojny. Musimy dać sobie, naszym najbliższym, sąsiadom z Ukrainy nadzieję na pokój, szansę przetrwania dla wielu gatunków roślin i zwierząt, ochronę naszych lasów, powstrzymanie katastrofy klimatycznej. Młodym dać nadzieję na lepszą przyszłość.

Dlatego żadna osoba, która nie zadeklaruje w kampanii wyborczej pracy w parlamencie na rzecz ochrony klimatu, nie otrzyma mojego głosu. Zbudujcie nową większość dla klimatu. Prowadźcie ambitną politykę klimatyczną.